Önsöz

“Çocuğun olunca anlarsın”

Bu cümleyle büyütülen milyonlarca çocuktan biriyim. 26.09.2013 sabahında Atlas(pare) doğduğunda ilk anladığım şey nefesim kesilene kadar ağlamama neden oldu. “Çocuğun olunca anlarsın” kehaneti o günden itibaren kendini gerçekleştirmeye devam ediyor.   Atlas ile birlikte büyümeye devam ederken 05.06.2017’de Alaz(pare)  ailemize katıldı.

Atlaspare ile hikayelerimizi Atlaspare.com’da  paylaşmaya başlamıştı. Bu mecra hem gelecek için bir günlük tutmama hem de çocuğumla ilgili konuşma enerjimle eşi dostu yıpratmamak için aklımı boşaltmama yardımcı olacaktı. Yazdığım süre zarfında öyle de oldu. Sonra bir dönem daha az yazar oldum ve sonra (yaklaşık 1 yıl kadar) elim klavyeye gitmedi zira ardı arkası kesilmeyen tatsız gündem ve gelişmeler,  paylaşmaya yabancılaştırdı. Bu ruh halindeyken, hayatımda Atlas ile tecrübe ettiklerimi ortaya koymak biraz bencillik gibi göründü.

Bugün yani 2017’nin babalar gününde, yaklaşık 1 yılın üstüne neden tekrar ekran başındayım derseniz, iki sebebimden bahsedebilirim. İlki yazmak, kayıt altına almak ve unutmamak, çocuklarıma bir arşiv bırakmak zira ben kendi babamdan çok fazlasını dinleyemedim. İkincisi ise artık hayatın sertliğiyle elimizdekilere yabancılaşıp içe kapanmak yerine inadına eldeki güzelliklere tutunup, tecrübeleri paylaşmaktan güç almak gerektiğine inanmam.

Bugün itibarıyla eskiden Atlaspare.com’da  Atlas için tuttuğum kayıtları artık soydanbeyveogullari.com’da Atlas ve Alaz için tutuyorum.

Hepinize Merhaba!

Soydan Canbaz

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. Futurist Ufuk Tarhan dedi ki:

    İyi ki Soydancım:) Gördüğüm çenesi en tatlı, guvvatlı , yüreği en sıcak babalardansın. Bi de yazıyorsun daa n’olsun?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s