Eyvah Oğlum Ergenliğe Girdi!

Önce kırık kırık kelimeler gelmeye başladı, “hah” dedim “iletişim kuracağız süper olacak, o da derdini analatacak” meğer derdi benleymiş de konuşmayı bekliyormuş! Tecrübeli ana babalar “o kadar hızlı büyüyecekki inanamayacaksınız” derlerdi ama bunun 23 ayda ergenliğe gireceği anlamına geleceğini düşünmemiştim.

Sizin de başınıza gelirse diye belirtileri yazıyorum, insanlığa büyük hizmetim olsun.

Bütün gün aklımın bir köşesinde süt gibi kokan çocuğu bağrıma basmak için koştur koştur eve geliyorum, daha önce beni  görünce heyecandan bezinde havai fişekler patlatan çocuk “sen miydin?” der gibi bir karşılamayla kapıda beliriyor. Bugün havası yerinde değil herhalde diyorum ama “artık hava alçak basınç canım yersen” demeye getiriyor. İlgisini çekmek için soytar soytarabildiğin kadar ama nafile… Cücenin kippat okuması gerekiyor, bi görsen ne havalar yani sakalı olsa hipster olacak böcek.

Ben ağırdan almaya da varım ama onun gönlü yok, “eee naptın bugün Atlas?” diye soruyorum. Dilimizi bilmezken çırpınıp gün kapanış raporu veren çocuk tıııınmıyor bile. Seni öpeyim mi diye soruyorum, “yuok” diyor. Sen beni öp diyorum “yuok” diyor. Eeeeh be diyip annesinin “sıkıştırma” demesini sallamayıp dalıyorum, annesinden öğrendiği sihirli kelimeyi söylüyor: “Daapma” El mahkum, iradesine zeval gelmesin diye ben de daapmıyorum. Eeee ne daapcaz peki? Neyse uyurken musallat olayım bari, direnci düşer diyorum ama ergenlik hiç bişiye benzemiyor!

 • Babacım sana masal anlatayım mı?
 • Yuok!
 • Birlikte hoorpiş (uyumak) yapalım mı?
 • Yuok
 • Ben napıyım?
 • Dit (git)

Durun bitmedi, sokaktan eve girmek istemiyor, varsa yoksa arkadaşları. Benim dinlediğim müzikleri beğenmiyor, kendi şarkıları dışında bişi dinlemek istemiyor, oyuncaklarına başka bir yüzyılın arkeolojik buluntuları gibi davranıyor filan. Aramızın iyi olduğu 2 konu var, cep telefonumu istediği  ve arabama binmek istediği zamanlar. Tam ergen değil mi? Bi tek “baba bana cep telefonu al ya da arabayı versene” demiyor.

Özetle daha bebeliğine doyamadığım çocuk, sesinin kalınlaşması ve hayatı boyunca utanacağı moda hataları yapmak dışında nerdeyse ergenliğe girdi. Ama ben daha seni yiyecektim ergenliğine yandığım!

3 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Gulben Tuncaakar dedi ki:

  Bu video loopta olunca daha da güzel izleniyor 😀

  Beğen

 2. firatcoskun dedi ki:

  Cevaplardaki o keskinlik… 😦

  Beğen

  1. Atlaspare dedi ki:

   Can yakıcı 😦

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s